Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM SPOŁECZNE FUNDACJI LOGOS czy SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Świnoujście | Zdawalność: 92,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 37,9% Me: 40% · σ: 14,4% · Mo: 50% | 916 | 2 | 5 | 25,4% Me: 20% · σ: 13,4% · Mo: 20% | 1505 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 44,1% Me: 44,5% · σ: 12,7% · Mo: -% | 842 | 3 | 10 | 47,7% Me: 48% · σ: 21,7% · Mo: 48% | 683 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 21 | 88,9% Me: 92% · σ: 11,5% · Mo: 90% | 622 | 2 | 25 | 88,2% Me: 92% · σ: 10,7% · Mo: 97% | 684 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 20 | 75,5% Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 70% | 835 | 2 | 25 | 72,7% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 1081 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 21 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1016 | 4 | 25 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 978 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 21 | 55,5% Me: 58% · σ: 18,6% · Mo: 57% | 1983 | 6 | 28 | 58,5% Me: 59% · σ: 14,9% · Mo: 47% | 1570 | 3 |
| język polski ustny (M) | 21 | 66,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2052 | 4 | 28 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2298 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 21 | 64,1% Me: 64% · σ: 20,7% · Mo: 74% | 1065 | 2 | 28 | 59,9% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 48% | 1291 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 22,2% Me: 14% · σ: 17,8% · Mo: -% | 1271 | 3 | 5 | 58,4% Me: 52% · σ: 11,8% · Mo: 52% | 164 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ ma wyższą zdawalność ogólną (92,9% vs 90,5%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM SPOŁECZNE FUNDACJI LOGOS wypada lepiej w 5, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ w 4.
| Przedmiot | I LICEUM SPOŁECZNE FUNDACJI LOGOS | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 22,2% | 58,4% | 36,2 pkt proc. |
| biologia | 37,9% | 25,4% | 12,5 pkt proc. |
| matematyka | 64,1% | 59,9% | 4,2 pkt proc. |
| geografia | 44,1% | 47,7% | 3,5 pkt proc. |
| język polski | 55,5% | 58,5% | 3,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.