Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Stargard | Zdawalność: 85,2%
📍 Stargard | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 60 | 30,4% Me: 22,5% · σ: 20,7% · Mo: 12% | 1242 | 2 | 9 | 19,4% Me: 13% · σ: 13,3% · Mo: 13% | 1869 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 52 | 24,5% Me: 23% · σ: 12,5% · Mo: 23% | 2302 | 5 | 7 | 25,3% Me: 23% · σ: 7,4% · Mo: -% | 2229 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 233 | 79,1% Me: 88% · σ: 22,1% · Mo: 98% | 1513 | 2 | 25 | 73,6% Me: 80% · σ: 19,2% · Mo: 60% | 2101 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 160 | 66,5% Me: 70% · σ: 22,8% · Mo: 88% | 1695 | 4 | 19 | 60,5% Me: 57% · σ: 17,2% · Mo: 50% | 2308 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 233 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1824 | 6 | 25 | 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1885 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 243 | 61,6% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 55% | 1213 | 2 | 25 | 54,2% Me: 55% · σ: 9,1% · Mo: 50% | 2147 | 4 |
| język polski ustny (M) | 243 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1010 | 2 | 25 | 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3052 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 243 | 46,6% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 42% | 2476 | 5 | 25 | 54,2% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 40% | 1750 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 85,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA wypada lepiej w 6, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 76,0% | 59,0% | 17,0 pkt proc. |
| biologia | 30,4% | 19,4% | 10,9 pkt proc. |
| matematyka | 46,6% | 54,2% | 7,6 pkt proc. |
| język polski | 61,6% | 54,2% | 7,4 pkt proc. |
| język angielski | 66,5% | 60,5% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 14,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 243 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.