Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA czy NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE "NAD INĄ"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Stargard | Zdawalność: 50%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 87,1% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 784 | 1 | 8 | 74% Me: 90% · σ: 28,3% · Mo: -% | 2044 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 160 | 79,1% Me: 87% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 572 | 1 | 5 | 74,4% Me: 83% · σ: 30,3% · Mo: -% | 937 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 87,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 782 | 1 | 8 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2448 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 68,6% Me: 68% · σ: 13,5% · Mo: 80% | 532 | 1 | 8 | 53,5% Me: 46,5% · σ: 14,1% · Mo: 42% | 2247 | 5 |
| język polski ustny (M) | 200 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 565 | 1 | 8 | 56,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3363 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 70,4% Me: 72% · σ: 20,4% · Mo: 78% | 699 | 1 | 8 | 26,5% Me: 29% · σ: 13,9% · Mo: 10% | 4084 | 11 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (98% vs 50%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 6, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE "NAD INĄ" w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE "NAD INĄ" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,4% | 26,5% | 43,9 pkt proc. |
| język polski | 81,2% | 56,2% | 24,9 pkt proc. |
| język polski | 68,6% | 53,5% | 15,1 pkt proc. |
| język angielski | 87,4% | 73,4% | 14,0 pkt proc. |
| język angielski | 87,1% | 74% | 13,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 48,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 200 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.