Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Stargard | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 59 | 52,5% Me: 55% · σ: 20,2% · Mo: 33% | 394 | 1 | 9 | 19,4% Me: 13% · σ: 13,3% · Mo: 13% | 1869 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 45,4% Me: 44% · σ: 20,7% · Mo: 30% | 780 | 1 | 7 | 25,3% Me: 23% · σ: 7,4% · Mo: -% | 2229 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 87,1% Me: 93% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 784 | 1 | 25 | 73,6% Me: 80% · σ: 19,2% · Mo: 60% | 2101 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 160 | 79,1% Me: 87% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 572 | 1 | 19 | 60,5% Me: 57% · σ: 17,2% · Mo: 50% | 2308 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 87,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 782 | 1 | 25 | 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1885 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 68,6% Me: 68% · σ: 13,5% · Mo: 80% | 532 | 1 | 25 | 54,2% Me: 55% · σ: 9,1% · Mo: 50% | 2147 | 4 |
| język polski ustny (M) | 200 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 565 | 1 | 25 | 59,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3052 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 70,4% Me: 72% · σ: 20,4% · Mo: 78% | 699 | 1 | 25 | 54,2% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 40% | 1750 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 52,5% | 19,4% | 33,1 pkt proc. |
| język polski | 81,2% | 59,0% | 22,1 pkt proc. |
| geografia | 45,4% | 25,3% | 20,2 pkt proc. |
| język angielski | 79,1% | 60,5% | 18,6 pkt proc. |
| matematyka | 70,4% | 54,2% | 16,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.