Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA i PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 82 | 80,5% Me: 83% · σ: 13,2% · Mo: 87% | 5 | 1 | 10 | 61,3% Me: 68,5% · σ: 23,0% · Mo: -% | 175 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 78 | 75,4% Me: 82% · σ: 19,3% · Mo: 85% | 15 | 1 | 8 | 61,7% Me: 63% · σ: 14,4% · Mo: 70% | 102 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 80,1% Me: 83,5% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 25 | 1 | 8 | 48,1% Me: 49% · σ: 25,9% · Mo: 60% | 596 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 136 | 96,6% Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 98% | 45 | 1 | 31 | 89,9% Me: 93% · σ: 12,5% · Mo: 93% | 529 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 90 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 92% | 48 | 1 | 23 | 77,5% Me: 82% · σ: 15,0% · Mo: 82% | 690 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 136 | 99,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 1 | 31 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 527 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 138 | 79,8% Me: 83% · σ: 12,3% · Mo: 88% | 28 | 1 | 32 | 66,8% Me: 71% · σ: 12,6% · Mo: 73% | 677 | 11 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 16 | 63,4% Me: 65,5% · σ: 23,2% · Mo: 51% | 249 | 2 | 6 | 75,7% Me: 80% · σ: 21,1% · Mo: 80% | 55 | 1 |
| język polski ustny (M) | 138 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 | 32 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1498 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 138 | 87,2% Me: 91% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 90 | 2 | 32 | 67,1% Me: 69% · σ: 15,7% · Mo: 64% | 879 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 54 | 63,4% Me: 67% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 92 | 3 | 9 | 33,1% Me: 26% · σ: 20,9% · Mo: -% | 861 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 10, a PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI w 1.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 80,1% | 48,1% | 32,0 pkt proc. |
| matematyka | 63,4% | 33,1% | 30,3 pkt proc. |
| matematyka | 87,2% | 67,1% | 20,2 pkt proc. |
| biologia | 80,5% | 61,3% | 19,2 pkt proc. |
| język polski | 85,6% | 71,5% | 14,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.