Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,4%
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 108 | 69,3% Me: 73% · σ: 18,8% · Mo: 82% | 62 | 2 | 98 | 67,1% Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 72% | 88 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 97 | 65,1% Me: 72% · σ: 23,4% · Mo: 78% | 67 | 2 | 81 | 58,5% Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 68% | 137 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 53,1% Me: 52% · σ: 26,4% · Mo: 47% | 234 | 2 | 21 | 47,0% Me: 47% · σ: 28,0% · Mo: 23% | 320 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 78 | 63,8% Me: 68% · σ: 20,8% · Mo: 72% | 214 | 1 | 38 | 58,1% Me: 56% · σ: 17,2% · Mo: 52% | 348 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 43 | 67% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 77% | 131 | 3 | 14 | 67,2% Me: 69,5% · σ: 22,8% · Mo: 90% | 128 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 55,5% Me: 51% · σ: 24,3% · Mo: 30% | 87 | 1 | 13 | 48,3% Me: 48% · σ: 15,4% · Mo: 34% | 152 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 337 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 311 | 3 | 228 | 94,6% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 98% | 176 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 280 | 83,9% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% | 290 | 3 | 209 | 87,8% Me: 92% · σ: 11,9% · Mo: 95% | 145 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 337 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 692 | 8 | 228 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 189 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 342 | 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% | 101 | 4 | 228 | 78,5% Me: 78% · σ: 9,8% · Mo: 78% | 50 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 75 | 63,8% Me: 66% · σ: 24,4% · Mo: 69% | 239 | 3 | 48 | 65,8% Me: 69% · σ: 18,6% · Mo: 74% | 201 | 2 |
| język polski ustny (M) | 342 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 85 | 4 | 228 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 485 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 342 | 84,0% Me: 88% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 150 | 2 | 228 | 86,2% Me: 90% · σ: 11,7% · Mo: 96% | 109 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 166 | 54,1% Me: 58% · σ: 24,9% · Mo: 40% | 235 | 1 | 116 | 50,3% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 52% | 327 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 7, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH w 7.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 90,2% | 82,1% | 8,1 pkt proc. |
| informatyka | 55,5% | 48,3% | 7,1 pkt proc. |
| chemia | 65,1% | 58,5% | 6,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,2% | 94,5% | 6,3 pkt proc. |
| fizyka | 53,1% | 47,0% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 342 osób w szkole A i 228 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.