Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,4%
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 108 | 69,3% Me: 73% · σ: 18,8% · Mo: 82% | 62 | 2 | 73 | 44,4% Me: 43% · σ: 17,9% · Mo: 32% | 680 | 10 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 97 | 65,1% Me: 72% · σ: 23,4% · Mo: 78% | 67 | 2 | 32 | 37,8% Me: 33% · σ: 26,0% · Mo: 3% | 579 | 8 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 53,1% Me: 52% · σ: 26,4% · Mo: 47% | 234 | 2 | 27 | 29% Me: 20% · σ: 21,5% · Mo: 17% | 606 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 78 | 63,8% Me: 68% · σ: 20,8% · Mo: 72% | 214 | 1 | 64 | 47,6% Me: 47% · σ: 16,3% · Mo: 40% | 688 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 43 | 67% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 77% | 131 | 3 | 38 | 55,5% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 68% | 387 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 6 | 79% Me: 81,5% · σ: 9,4% · Mo: 83% | 171 | 1 | 35 | 73,7% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 63% | 290 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 337 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 311 | 3 | 228 | 91,1% Me: 93% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 431 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 280 | 83,9% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% | 290 | 3 | 172 | 78,3% Me: 84% · σ: 16,9% · Mo: 88% | 636 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 337 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 692 | 8 | 228 | 94,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 198 | 3 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 5 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 1 | 28 | 91,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 61 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 342 | 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% | 101 | 4 | 229 | 73,4% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 202 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 75 | 63,8% Me: 66% · σ: 24,4% · Mo: 69% | 239 | 3 | 71 | 53,6% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 46% | 544 | 6 |
| język polski ustny (M) | 342 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 85 | 4 | 229 | 93,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 32 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 342 | 84,0% Me: 88% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 150 | 2 | 229 | 77,9% Me: 80% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 347 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 166 | 54,1% Me: 58% · σ: 24,9% · Mo: 40% | 235 | 1 | 76 | 41,8% Me: 40% · σ: 20,6% · Mo: 24% | 569 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 24 | 68,9% Me: 74% · σ: 19,2% · Mo: 74% | 112 | 2 | 5 | 42% Me: 56% · σ: 19,3% · Mo: 58% | 520 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 14, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH w 2.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 65,1% | 37,8% | 27,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 68,9% | 42% | 26,9 pkt proc. |
| biologia | 69,3% | 44,4% | 24,9 pkt proc. |
| fizyka | 53,1% | 29% | 24,1 pkt proc. |
| geografia | 63,8% | 47,6% | 16,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.