Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,4%
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 108 | 69,3% Me: 73% · σ: 18,8% · Mo: 82% | 62 | 2 | 43 | 70,7% Me: 73% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 50 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 97 | 65,1% Me: 72% · σ: 23,4% · Mo: 78% | 67 | 2 | 35 | 69,7% Me: 73% · σ: 18,3% · Mo: 82% | 38 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 53,1% Me: 52% · σ: 26,4% · Mo: 47% | 234 | 2 | 6 | 45,8% Me: 55,5% · σ: 27,9% · Mo: -% | 337 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 43 | 67% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 77% | 131 | 3 | 9 | 52% Me: 52% · σ: 16,2% · Mo: -% | 479 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 337 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 311 | 3 | 73 | 90,5% Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% | 482 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 280 | 83,9% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% | 290 | 3 | 52 | 83,7% Me: 90% · σ: 16,2% · Mo: 95% | 296 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 337 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 692 | 8 | 73 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 457 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 342 | 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% | 101 | 4 | 74 | 70,4% Me: 71% · σ: 12,5% · Mo: 67% | 397 | 10 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 75 | 63,8% Me: 66% · σ: 24,4% · Mo: 69% | 239 | 3 | 17 | 46,5% Me: 40% · σ: 28,6% · Mo: 3% | 832 | 10 |
| język polski ustny (M) | 342 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 85 | 4 | 74 | 87,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 192 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 342 | 84,0% Me: 88% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 150 | 2 | 74 | 80,9% Me: 85% · σ: 16,1% · Mo: 94% | 237 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 166 | 54,1% Me: 58% · σ: 24,9% · Mo: 40% | 235 | 1 | 29 | 50,8% Me: 56% · σ: 28,2% · Mo: 62% | 311 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH w 3.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 63,8% | 46,5% | 17,3 pkt proc. |
| historia | 67% | 52% | 15 pkt proc. |
| fizyka | 53,1% | 45,8% | 7,3 pkt proc. |
| język polski | 76,1% | 70,4% | 5,6 pkt proc. |
| chemia | 65,1% | 69,7% | 4,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 75 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.