Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 108 | 69,3% Me: 73% · σ: 18,8% · Mo: 82% | 62 | 2 | 65 | 50,7% Me: 47% · σ: 19,5% · Mo: 38% | 457 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 97 | 65,1% Me: 72% · σ: 23,4% · Mo: 78% | 67 | 2 | 50 | 39,1% Me: 33% · σ: 24,8% · Mo: 15% | 546 | 7 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 53,1% Me: 52% · σ: 26,4% · Mo: 47% | 234 | 2 | 17 | 36,1% Me: 38% · σ: 20,7% · Mo: 48% | 490 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 78 | 63,8% Me: 68% · σ: 20,8% · Mo: 72% | 214 | 1 | 56 | 55,7% Me: 54% · σ: 16,9% · Mo: 47% | 414 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 43 | 67% Me: 75% · σ: 23,9% · Mo: 77% | 131 | 3 | 18 | 53,7% Me: 52% · σ: 14,6% · Mo: 42% | 433 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 337 | 92,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 311 | 3 | 226 | 88,6% Me: 92% · σ: 11,5% · Mo: 98% | 652 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 280 | 83,9% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% | 290 | 3 | 188 | 79,3% Me: 83% · σ: 16,0% · Mo: 83% | 561 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 337 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 692 | 8 | 226 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1189 | 14 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 342 | 76,1% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 78% | 101 | 4 | 228 | 71,0% Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 75% | 342 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 75 | 63,8% Me: 66% · σ: 24,4% · Mo: 69% | 239 | 3 | 45 | 46,6% Me: 43% · σ: 21,0% · Mo: 57% | 829 | 9 |
| język polski ustny (M) | 342 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 85 | 4 | 228 | 82,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 490 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 342 | 84,0% Me: 88% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 150 | 2 | 228 | 77,1% Me: 80% · σ: 15,6% · Mo: 92% | 376 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 166 | 54,1% Me: 58% · σ: 24,9% · Mo: 40% | 235 | 1 | 101 | 38,1% Me: 38% · σ: 20,9% · Mo: 36% | 691 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 24 | 68,9% Me: 74% · σ: 19,2% · Mo: 74% | 112 | 2 | 20 | 59% Me: 68% · σ: 20,1% · Mo: 70% | 237 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 14, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 65,1% | 39,1% | 26,0 pkt proc. |
| biologia | 69,3% | 50,7% | 18,6 pkt proc. |
| język polski | 63,8% | 46,6% | 17,2 pkt proc. |
| fizyka | 53,1% | 36,1% | 17,0 pkt proc. |
| matematyka | 54,1% | 38,1% | 16,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 50 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.