Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE i TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 48,3% Me: 49% · σ: 17,2% · Mo: 38% | 653 | 1 | 21 | 32,9% Me: 35% · σ: 15,2% · Mo: 22% | 1508 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 93 | 84,8% Me: 90% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 964 | 1 | 74 | 74,8% Me: 81% · σ: 20,8% · Mo: 93% | 1955 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 70,5% Me: 75% · σ: 19,3% · Mo: 47% | 1293 | 1 | 51 | 64,0% Me: 67% · σ: 23,5% · Mo: 82% | 1947 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 93 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 306 | 1 | 73 | 78,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1793 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 93 | 67,2% Me: 67% · σ: 13,1% · Mo: 60% | 638 | 1 | 73 | 57,2% Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 47% | 1750 | 3 |
| język polski ustny (M) | 93 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 503 | 1 | 73 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1590 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 93 | 71,5% Me: 74% · σ: 16,5% · Mo: 82% | 640 | 1 | 73 | 56,5% Me: 54% · σ: 20,0% · Mo: 42% | 1556 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 33,9% Me: 34% · σ: 19,8% · Mo: 44% | 832 | 2 | 14 | 17,9% Me: 15% · σ: 13,2% · Mo: 8% | 1493 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,3%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE | TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 33,9% | 17,9% | 16,1 pkt proc. |
| geografia | 48,3% | 32,9% | 15,4 pkt proc. |
| matematyka | 71,5% | 56,5% | 14,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,8% | 78,5% | 14,3 pkt proc. |
| język polski | 81,8% | 70,7% | 11,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.