Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W JĘDRZEJOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 54394)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE

📍 Jędrzejów | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 34777)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W JĘDRZEJOWIE

📍 Jędrzejów | Zdawalność: 94,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 33 54,6% 🏆 Me: 58% · σ: 23,2% · Mo: 23% 326 1 32 51% Me: 50% · σ: 21,1% · Mo: 23% 448 2
chemia poziom rozszerzony (M) 22 58,0% 🏆 Me: 60% · σ: 17,0% · Mo: 67% 144 1 24 45,4% Me: 36,5% · σ: 25,6% · Mo: 25% 378 2
geografia poziom rozszerzony (M) 22 48,3% 🏆 Me: 49% · σ: 17,2% · Mo: 38% 653 1 37 40,2% Me: 35% · σ: 20,4% · Mo: 30% 1027 2
język angielski poziom podstawowy (M) 93 84,8% 🏆 Me: 90% · σ: 14,3% · Mo: 97% 964 1 126 74,6% Me: 83% · σ: 23,7% · Mo: 97% 1980 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 71 70,5% 🏆 Me: 75% · σ: 19,3% · Mo: 47% 1293 1 86 67,4% Me: 74% · σ: 23,7% · Mo: 93% 1598 2
język angielski ustny (M) 93 92,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 306 1 126 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 896 2
język polski poziom podstawowy (M) 93 67,2% 🏆 Me: 67% · σ: 13,1% · Mo: 60% 638 1 129 57,8% Me: 58% · σ: 19,0% · Mo: 60% 1664 2
język polski poziom rozszerzony (M) 17 43,9% Me: 46% · σ: 22,6% · Mo: 3% 948 2 38 55,7% 🏆 Me: 66% · σ: 27,3% · Mo: 66% 467 1
język polski ustny (M) 93 81,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 503 1 129 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 643 2
matematyka poziom podstawowy (M) 93 71,5% 🏆 Me: 74% · σ: 16,5% · Mo: 82% 640 1 129 61,6% Me: 60% · σ: 21,9% · Mo: 50% 1195 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 31 33,9% Me: 34% · σ: 19,8% · Mo: 44% 832 2 20 49,4% 🏆 Me: 54% · σ: 27,7% · Mo: 6% 348 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 6 51,3% 🏆 Me: 52% · σ: 15,1% · Mo: -% 349 1 22 40,8% Me: 39% · σ: 25,7% · Mo: 8% 543 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,6%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W JĘDRZEJOWIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W JĘDRZEJOWIE Różnica
matematyka 33,9% 49,4% 15,5 pkt proc.
chemia 58,0% 45,4% 12,7 pkt proc.
język polski 43,9% 55,7% 11,8 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 51,3% 40,8% 10,5 pkt proc.
język angielski 84,8% 74,6% 10,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 15,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 20 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.