Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 72 | 62,8% Me: 64% · σ: 19,4% · Mo: 87% | 152 | 3 | 41 | 68,0% Me: 70% · σ: 12,5% · Mo: 58% | 74 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 61 | 59,4% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 75% | 125 | 3 | 32 | 53,6% Me: 49% · σ: 20,5% · Mo: 38% | 209 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 72,6% Me: 76% · σ: 15,8% · Mo: 77% | 81 | 2 | 16 | 66,2% Me: 64% · σ: 17,7% · Mo: 60% | 178 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 24 | 62,6% Me: 64% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 209 | 6 | 10 | 69,8% Me: 73,5% · σ: 17,7% · Mo: 85% | 99 | 2 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 6 | 49,8% Me: 50% · σ: 16,3% · Mo: -% | 90 | 2 | 5 | 48,2% Me: 43% · σ: 33,3% · Mo: -% | 97 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 45,1% Me: 40% · σ: 21,8% · Mo: 40% | 179 | 4 | 9 | 36,4% Me: 40% · σ: 14,2% · Mo: 42% | 301 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 244 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,1% · Mo: 98% | 122 | 3 | 138 | 94,6% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 98% | 172 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 235 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 153 | 4 | 124 | 86,5% Me: 90% · σ: 12,5% · Mo: 92% | 190 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 229 | 8 | 138 | 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 82 | 3 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 6 | 69,8% Me: 70% · σ: 7,0% · Mo: 70% | 11 | 1 | 9 | 62,2% Me: 62% · σ: 12,2% · Mo: 78% | 17 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 258 | 74,9% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 67% | 144 | 2 | 139 | 71,8% Me: 73% · σ: 11,6% · Mo: 77% | 283 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 54,5% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 54% | 511 | 5 | 21 | 44,6% Me: 43% · σ: 21,0% · Mo: 23% | 911 | 9 |
| język polski ustny (M) | 258 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1638 | 18 | 139 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 44 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 258 | 84,4% Me: 88% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 145 | 3 | 139 | 82,1% Me: 84% · σ: 13,2% · Mo: 88% | 200 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 103 | 58,6% Me: 62% · σ: 23,0% · Mo: 56% | 160 | 4 | 54 | 42,6% Me: 46% · σ: 17,9% · Mo: 46% | 547 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 58,6% Me: 64% · σ: 14,0% · Mo: 58% | 243 | 4 | 9 | 62% Me: 66% · σ: 12,9% · Mo: 68% | 189 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH wypada lepiej w 11, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH w 5.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,4% | 92,8% | 22,4 pkt proc. |
| matematyka | 58,6% | 42,6% | 16,0 pkt proc. |
| język polski | 54,5% | 44,6% | 9,9 pkt proc. |
| informatyka | 45,1% | 36,4% | 8,7 pkt proc. |
| język hiszpański | 69,8% | 62,2% | 7,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 22,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 258 osób w szkole A i 139 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.