Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 72 | 62,8% Me: 64% · σ: 19,4% · Mo: 87% | 152 | 3 | 82 | 80,5% Me: 83% · σ: 13,2% · Mo: 87% | 5 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 61 | 59,4% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 75% | 125 | 3 | 78 | 75,4% Me: 82% · σ: 19,3% · Mo: 85% | 15 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 45,1% Me: 47,5% · σ: 24,1% · Mo: -% | 347 | 3 | 11 | 61,5% Me: 63% · σ: 23,2% · Mo: -% | 114 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 72,6% Me: 76% · σ: 15,8% · Mo: 77% | 81 | 2 | 13 | 80,2% Me: 83% · σ: 11,3% · Mo: 73% | 23 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 24 | 62,6% Me: 64% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 209 | 6 | 18 | 80,1% Me: 83,5% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 25 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 45,1% Me: 40% · σ: 21,8% · Mo: 40% | 179 | 4 | 9 | 60,4% Me: 62% · σ: 21,3% · Mo: -% | 55 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 8 | 79,5% Me: 81% · σ: 4,8% · Mo: 82% | 160 | 2 | 12 | 79,2% Me: 83% · σ: 8,2% · Mo: 83% | 167 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 244 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,1% · Mo: 98% | 122 | 3 | 136 | 96,6% Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 98% | 45 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 235 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 153 | 4 | 90 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 92% | 48 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 229 | 8 | 136 | 99,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 258 | 74,9% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 67% | 144 | 2 | 138 | 79,8% Me: 83% · σ: 12,3% · Mo: 88% | 28 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 61 | 54,5% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 54% | 511 | 5 | 16 | 63,4% Me: 65,5% · σ: 23,2% · Mo: 51% | 249 | 2 |
| język polski ustny (M) | 258 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1638 | 18 | 138 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 258 | 84,4% Me: 88% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 145 | 3 | 138 | 87,2% Me: 91% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 90 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 103 | 58,6% Me: 62% · σ: 23,0% · Mo: 56% | 160 | 4 | 54 | 63,4% Me: 67% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 92 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 58,6% Me: 64% · σ: 14,0% · Mo: 58% | 243 | 4 | 16 | 81,6% Me: 80% · σ: 8,9% · Mo: 78% | 15 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH wypada lepiej w 1, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA w 15.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 58,6% | 81,6% | 23,1 pkt proc. |
| biologia | 62,8% | 80,5% | 17,7 pkt proc. |
| historia | 62,6% | 80,1% | 17,5 pkt proc. |
| fizyka | 45,1% | 61,5% | 16,4 pkt proc. |
| chemia | 59,4% | 75,4% | 16,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.