Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W SOPOCIE czy SOPOCKIE AUTONOMICZNE LICEUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sopot | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 96,0% Me: 97% · σ: 5,7% · Mo: 98% | 69 | 1 | 20 | 93,6% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 97% | 229 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 122 | 92,3% Me: 93% · σ: 7,0% · Mo: 95% | 33 | 1 | 17 | 79,4% Me: 82% · σ: 15,7% · Mo: 80% | 552 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 91,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 379 | 2 | 20 | 93,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 280 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 131 | 71,6% Me: 72% · σ: 12,3% · Mo: 70% | 299 | 1 | 20 | 64,6% Me: 65% · σ: 13,2% · Mo: 42% | 893 | 2 |
| język polski ustny (M) | 131 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1107 | 2 | 20 | 69,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1753 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 131 | 86,1% Me: 88% · σ: 12,3% · Mo: 96% | 113 | 1 | 20 | 73,7% Me: 77% · σ: 16,9% · Mo: 78% | 511 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 44 | 56,9% Me: 52% · σ: 16,8% · Mo: 52% | 195 | 1 | 7 | 42,6% Me: 50% · σ: 15,1% · Mo: 50% | 550 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W SOPOCIE wypada lepiej w 6, a SOPOCKIE AUTONOMICZNE LICEUM w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W SOPOCIE | SOPOCKIE AUTONOMICZNE LICEUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 56,9% | 42,6% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 92,3% | 79,4% | 12,9 pkt proc. |
| matematyka | 86,1% | 73,7% | 12,4 pkt proc. |
| język polski | 71,6% | 64,6% | 7,0 pkt proc. |
| język polski | 75,1% | 69,5% | 5,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 44 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.