Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE czy TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 87 | 69,4% Me: 77% · σ: 22,6% · Mo: 77% | 2561 | 3 | 17 | 54,6% Me: 53% · σ: 28,0% · Mo: 88% | 3925 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 64 | 54,3% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: 85% | 2964 | 5 | 5 | 66,4% Me: 80% · σ: 23,1% · Mo: -% | 1704 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 87 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1074 | 4 | 17 | 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3785 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 52,2% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 38% | 2426 | 5 | 18 | 51,8% Me: 50,5% · σ: 13,7% · Mo: 48% | 2464 | 6 |
| język polski ustny (M) | 87 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2681 | 5 | 18 | 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2895 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 56,9% Me: 56% · σ: 20,3% · Mo: 68% | 1530 | 3 | 18 | 42,3% Me: 39% · σ: 22,2% · Mo: 20% | 2957 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (89,7% vs 72,2%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE | TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 84,7% | 61,5% | 23,2 pkt proc. |
| język angielski | 69,4% | 54,6% | 14,8 pkt proc. |
| matematyka | 56,9% | 42,3% | 14,5 pkt proc. |
| język angielski | 54,3% | 66,4% | 12,1 pkt proc. |
| język polski | 61,8% | 60,2% | 1,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.