Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W KĘTRZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kętrzyn | Zdawalność: 82,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 25,3% Me: 23% · σ: 8,9% · Mo: 18% | 2227 | 2 | 21 | 20,0% Me: 18% · σ: 10,2% · Mo: 18% | 2664 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 87 | 69,4% Me: 77% · σ: 22,6% · Mo: 77% | 2561 | 3 | 40 | 67,8% Me: 68,5% · σ: 17,0% · Mo: 63% | 2751 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 64 | 54,3% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: 85% | 2964 | 5 | 23 | 61,6% Me: 63% · σ: 14,9% · Mo: 53% | 2194 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 87 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1074 | 4 | 40 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1940 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 87 | 52,2% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 38% | 2426 | 5 | 41 | 56,5% Me: 57% · σ: 16,1% · Mo: 48% | 1868 | 3 |
| język polski ustny (M) | 87 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2681 | 5 | 40 | 56,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3393 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 87 | 56,9% Me: 56% · σ: 20,3% · Mo: 68% | 1530 | 3 | 41 | 42,9% Me: 42% · σ: 17,0% · Mo: 32% | 2895 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (89,7% vs 82,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W KĘTRZYNIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 56,9% | 42,9% | 14,0 pkt proc. |
| język angielski | 84,7% | 77,2% | 7,4 pkt proc. |
| język angielski | 54,3% | 61,6% | 7,3 pkt proc. |
| język polski | 61,8% | 56,0% | 5,9 pkt proc. |
| geografia | 25,3% | 20,0% | 5,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 41 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.