Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE vs TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 54288)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE

📍 Kętrzyn | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 54293)

TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE

📍 Kętrzyn | Zdawalność: 72,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 138 90,2% 🏆 Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 98% 506 2 17 54,6% Me: 53% · σ: 28,0% · Mo: 88% 3925 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 130 81,2% 🏆 Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 93% 424 2 5 66,4% Me: 80% · σ: 23,1% · Mo: -% 1704 3
język angielski ustny (M) 138 87,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 762 2 17 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3785 7
język polski poziom podstawowy (M) 139 77,7% 🏆 Me: 81% · σ: 13,6% · Mo: 73% 61 2 18 51,8% Me: 50,5% · σ: 13,7% · Mo: 48% 2464 6
język polski ustny (M) 139 88,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 158 2 18 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2895 6
matematyka poziom podstawowy (M) 139 77,7% 🏆 Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 96% 353 2 18 42,3% Me: 39% · σ: 22,2% · Mo: 20% 2957 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 72,2%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE Różnica
język angielski 90,2% 54,6% 35,7 pkt proc.
matematyka 77,7% 42,3% 35,4 pkt proc.
język polski 88,1% 60,2% 27,8 pkt proc.
język angielski 87,5% 61,5% 26,0 pkt proc.
język polski 77,7% 51,8% 25,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 138 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.