Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE vs TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kętrzyn | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 46,2% Me: 35% · σ: 27,2% · Mo: 25% | 354 | 2 | 9 | 19,8% Me: 18% · σ: 11,5% · Mo: 18% | 1018 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 49,0% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 43% | 635 | 1 | 19 | 25,3% Me: 23% · σ: 8,9% · Mo: 18% | 2227 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 90,2% Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 506 | 2 | 87 | 69,4% Me: 77% · σ: 22,6% · Mo: 77% | 2561 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 130 | 81,2% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 93% | 424 | 2 | 64 | 54,3% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: 85% | 2964 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 762 | 2 | 87 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1074 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 81% · σ: 13,6% · Mo: 73% | 61 | 2 | 87 | 52,2% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 38% | 2426 | 5 |
| język polski ustny (M) | 139 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 158 | 2 | 87 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2681 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 96% | 353 | 2 | 87 | 56,9% Me: 56% · σ: 20,3% · Mo: 68% | 1530 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 78 | 44,1% Me: 42% · σ: 23,4% · Mo: 26% | 495 | 2 | 19 | 16,1% Me: 8% · σ: 17,4% · Mo: 4% | 1609 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 89,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE | TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,1% | 16,1% | 28,0 pkt proc. |
| język angielski | 81,2% | 54,3% | 26,9 pkt proc. |
| chemia | 46,2% | 19,8% | 26,5 pkt proc. |
| język polski | 88,1% | 61,8% | 26,2 pkt proc. |
| język polski | 77,7% | 52,2% | 25,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 78 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.