Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kętrzyn | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 25 | 49,0% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 43% | 635 | 1 | 6 | 19,8% Me: 18,5% · σ: 5,6% · Mo: 17% | 2678 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 90,2% Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 506 | 2 | 27 | 68,4% Me: 80% · σ: 26,7% · Mo: 87% | 2673 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 130 | 81,2% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 93% | 424 | 2 | 25 | 48,9% Me: 48% · σ: 25,0% · Mo: 50% | 3422 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 762 | 2 | 27 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 996 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 81% · σ: 13,6% · Mo: 73% | 61 | 2 | 27 | 52,9% Me: 53% · σ: 12,8% · Mo: 45% | 2325 | 4 |
| język polski ustny (M) | 139 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 158 | 2 | 27 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2159 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 96% | 353 | 2 | 27 | 43,0% Me: 44% · σ: 18,6% · Mo: 44% | 2876 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 85,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 7, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 77,7% | 43,0% | 34,7 pkt proc. |
| język angielski | 81,2% | 48,9% | 32,3 pkt proc. |
| geografia | 49,0% | 19,8% | 29,2 pkt proc. |
| język polski | 77,7% | 52,9% | 24,7 pkt proc. |
| język polski | 88,1% | 66,0% | 22,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 139 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.