Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE vs II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kętrzyn | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 48,3% Me: 47% · σ: 21,6% · Mo: 42% | 526 | 2 | 6 | 64,5% Me: 63,5% · σ: 12,3% · Mo: -% | 129 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 30 | 46,2% Me: 35% · σ: 27,2% · Mo: 25% | 354 | 2 | 6 | 63% Me: 60% · σ: 23,5% · Mo: -% | 87 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 49,2% Me: 38% · σ: 25,4% · Mo: 27% | 558 | 2 | 5 | 61,8% Me: 70% · σ: 22,5% · Mo: 70% | 221 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 90,2% Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 506 | 2 | 15 | 94,3% Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 95% | 186 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 130 | 81,2% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 93% | 424 | 2 | 14 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 65% | 152 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 762 | 2 | 15 | 96,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 96 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 81% · σ: 13,6% · Mo: 73% | 61 | 2 | 16 | 78,9% Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 58% | 42 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 46,8% Me: 46% · σ: 19,7% · Mo: 37% | 819 | 2 | 6 | 59,8% Me: 68,5% · σ: 21,3% · Mo: 77% | 343 | 1 |
| język polski ustny (M) | 139 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 158 | 2 | 16 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 134 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 96% | 353 | 2 | 16 | 91% Me: 96% · σ: 8,1% · Mo: 96% | 40 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 78 | 44,1% Me: 42% · σ: 23,4% · Mo: 26% | 495 | 2 | 5 | 67,6% Me: 64% · σ: 11,2% · Mo: -% | 60 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 0, a II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE w 11.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE | II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,1% | 67,6% | 23,5 pkt proc. |
| chemia | 46,2% | 63% | 16,8 pkt proc. |
| biologia | 48,3% | 64,5% | 16,2 pkt proc. |
| matematyka | 77,7% | 91% | 13,3 pkt proc. |
| język polski | 46,8% | 59,8% | 13,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 78 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.