Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE i BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kętrzyn | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 90,2% Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 506 | 2 | 7 | 57,3% Me: 58% · σ: 27,8% · Mo: 38% | 3734 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 762 | 2 | 7 | 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3013 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 81% · σ: 13,6% · Mo: 73% | 61 | 2 | 7 | 50% Me: 45% · σ: 11,7% · Mo: 43% | 2703 | 7 |
| język polski ustny (M) | 139 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 158 | 2 | 7 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1960 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 139 | 77,7% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 96% | 353 | 2 | 7 | 25,4% Me: 22% · σ: 12,2% · Mo: 42% | 4140 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 42,9%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 5, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO W KĘTRZYNIE | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 77,7% | 25,4% | 52,3 pkt proc. |
| język angielski | 90,2% | 57,3% | 33,0 pkt proc. |
| język polski | 77,7% | 50% | 27,7 pkt proc. |
| język polski | 88,1% | 67,7% | 20,3 pkt proc. |
| język angielski | 87,5% | 68,9% | 18,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 56,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 52,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 139 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.