Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I czy SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Świnoujście | Zdawalność: 100%
📍 Świnoujście | Zdawalność: 92,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 50,1% Me: 45% · σ: 19,8% · Mo: 33% | 472 | 1 | 5 | 25,4% Me: 20% · σ: 13,4% · Mo: 20% | 1505 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 48,6% Me: 48% · σ: 16,1% · Mo: 38% | 646 | 1 | 10 | 47,7% Me: 48% · σ: 21,7% · Mo: 48% | 683 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 132 | 89,6% Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 95% | 555 | 1 | 25 | 88,2% Me: 92% · σ: 10,7% · Mo: 97% | 684 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 123 | 79,9% Me: 88% · σ: 17,8% · Mo: 95% | 505 | 1 | 25 | 72,7% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: 83% | 1081 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 132 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 791 | 2 | 25 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 978 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 132 | 70,7% Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 75% | 372 | 1 | 28 | 58,5% Me: 59% · σ: 14,9% · Mo: 47% | 1570 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 37 | 63,8% Me: 69% · σ: 22,2% · Mo: 77% | 241 | 1 | 8 | 54,6% Me: 51% · σ: 19,4% · Mo: 51% | 504 | 2 |
| język polski ustny (M) | 132 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 651 | 1 | 28 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2298 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 132 | 74,6% Me: 75% · σ: 17,2% · Mo: 98% | 478 | 1 | 28 | 59,9% Me: 53% · σ: 25,5% · Mo: 48% | 1291 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 52 | 40,0% Me: 40% · σ: 21,0% · Mo: 14% | 626 | 2 | 5 | 58,4% Me: 52% · σ: 11,8% · Mo: 52% | 164 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 44,4% Me: 41% · σ: 21,8% · Mo: -% | 467 | 2 | 5 | 64,8% Me: 76% · σ: 21,3% · Mo: -% | 143 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I wypada lepiej w 9, a SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA SZKOŁY GIMNAZJALNEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 50,1% | 25,4% | 24,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 44,4% | 64,8% | 20,4 pkt proc. |
| matematyka | 40,0% | 58,4% | 18,4 pkt proc. |
| język polski | 80,1% | 64,8% | 15,4 pkt proc. |
| matematyka | 74,6% | 59,9% | 14,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.