Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I vs WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 54262)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I

📍 Świnoujście | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 123786)

WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU

📍 Świnoujście | Zdawalność: 33,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 132 89,6% 🏆 Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 95% 555 1 5 63,8% Me: 52% · σ: 27,6% · Mo: -% 3161 7
język angielski ustny (M) 132 87,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 791 2 5 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3058 9
język polski poziom podstawowy (M) 132 70,7% 🏆 Me: 70% · σ: 13,2% · Mo: 75% 372 1 6 37,5% Me: 36,5% · σ: 8,1% · Mo: -% 3966 8
język polski ustny (M) 132 80,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 651 1 6 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1443 2
matematyka poziom podstawowy (M) 132 74,6% 🏆 Me: 75% · σ: 17,2% · Mo: 98% 478 1 6 34,7% Me: 24% · σ: 16,7% · Mo: 24% 3621 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 33,3%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I wypada lepiej w 5, a WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MIESZKA I WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY W ŚWINOUJŚCIU Różnica
matematyka 74,6% 34,7% 39,9 pkt proc.
język polski 70,7% 37,5% 33,2 pkt proc.
język angielski 89,6% 63,8% 25,8 pkt proc.
język angielski 87,3% 68,6% 18,7 pkt proc.
język polski 80,1% 71,8% 8,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 66,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 132 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.