Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE czy TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 53891)

TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE

📍 Bełchatów | Zdawalność: 76,7%

SZKOŁA B (RSPO: 132301)

TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE

📍 Bełchatów | Zdawalność: 70,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 30 67,7% 🏆 Me: 86% · σ: 29,5% · Mo: 87% 2756 5 34 65,3% Me: 76% · σ: 27,8% · Mo: 93% 3018 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 26 57,3% 🏆 Me: 66,5% · σ: 29,6% · Mo: 10% 2667 4 27 48,9% Me: 47% · σ: 21,5% · Mo: 43% 3426 7
język angielski ustny (M) 30 79,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1655 4 34 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3088 6
język polski poziom podstawowy (M) 30 58,6% 🏆 Me: 61% · σ: 16,6% · Mo: 67% 1564 5 35 40,9% Me: 40% · σ: 12,8% · Mo: 35% 3737 8
język polski ustny (M) 30 65,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2234 4 34 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3986 8
matematyka poziom podstawowy (M) 30 43,5% Me: 42% · σ: 18,9% · Mo: 56% 2821 6 35 44,6% 🏆 Me: 48% · σ: 19,8% · Mo: 12% 2691 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE ma wyższą zdawalność ogólną (76,7% vs 70,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE Różnica
język polski 58,6% 40,9% 17,7 pkt proc.
język polski 65,3% 49,4% 15,9 pkt proc.
język angielski 79,6% 68,3% 11,2 pkt proc.
język angielski 57,3% 48,9% 8,4 pkt proc.
język angielski 67,7% 65,3% 2,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 30 osób w szkole A i 35 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.