Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM ENERGETYCZNE vs TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 69,0% Me: 77% · σ: 23,9% · Mo: 93% | 2603 | 4 | 34 | 65,3% Me: 76% · σ: 27,8% · Mo: 93% | 3018 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 89 | 50,3% Me: 48% · σ: 27,5% · Mo: 10% | 3312 | 6 | 27 | 48,9% Me: 47% · σ: 21,5% · Mo: 43% | 3426 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3181 | 7 | 34 | 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3088 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 103 | 49,1% Me: 52% · σ: 16,1% · Mo: 62% | 2826 | 7 | 35 | 40,9% Me: 40% · σ: 12,8% · Mo: 35% | 3737 | 8 |
| język polski ustny (M) | 103 | 52,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3775 | 7 | 34 | 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3986 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 103 | 54,0% Me: 54% · σ: 20,4% · Mo: 26% | 1763 | 4 | 35 | 44,6% Me: 48% · σ: 19,8% · Mo: 12% | 2691 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ENERGETYCZNE ma wyższą zdawalność ogólną (83,5% vs 70,6%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ENERGETYCZNE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM ENERGETYCZNE | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W BEŁCHATOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 54,0% | 44,6% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 49,1% | 40,9% | 8,2 pkt proc. |
| język angielski | 69,0% | 65,3% | 3,7 pkt proc. |
| język polski | 52,1% | 49,4% | 2,8 pkt proc. |
| język angielski | 50,3% | 48,9% | 1,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 35 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.