Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM czy ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 53617)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 99,1%

SZKOŁA B (RSPO: 7681)

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 83,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 60 53,2% 🏆 Me: 52% · σ: 19,8% · Mo: 52% 370 2 43 27,5% Me: 27% · σ: 13,3% · Mo: 27% 1374 5
chemia poziom rozszerzony (M) 43 43,0% 🏆 Me: 42% · σ: 22,2% · Mo: 22% 433 1 20 18,6% Me: 11,5% · σ: 14,3% · Mo: 10% 1046 3
geografia poziom rozszerzony (M) 59 56,1% 🏆 Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 32% 404 2 35 37,3% Me: 33% · σ: 19,2% · Mo: 22% 1200 3
język angielski poziom podstawowy (M) 222 88,9% 🏆 Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% 617 2 64 67,9% Me: 75% · σ: 25,0% · Mo: 90% 2735 10
język angielski poziom rozszerzony (M) 185 78,9% 🏆 Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 93% 587 2 26 57,5% Me: 65% · σ: 26,5% · Mo: 28% 2638 10
język angielski ustny (M) 221 82,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1315 3 64 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2959 9
język polski poziom podstawowy (M) 224 66,7% 🏆 Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% 685 3 68 52,0% Me: 52,5% · σ: 16,3% · Mo: 47% 2439 9
język polski poziom rozszerzony (M) 34 62,9% 🏆 Me: 64,5% · σ: 28,8% · Mo: 63% 260 2 5 31% Me: 26% · σ: 19,5% · Mo: 26% 1493 7
język polski ustny (M) 224 69,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1770 4 68 60,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2881 7
matematyka poziom podstawowy (M) 224 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 100% 411 2 68 54,9% Me: 55% · σ: 18,9% · Mo: 48% 1673 7
matematyka poziom rozszerzony (M) 115 50,5% 🏆 Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 34% 324 2 6 6% Me: 5% · σ: 4,8% · Mo: 2% 2201 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 83,8%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 11, a ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM Różnica
matematyka 50,5% 6% 44,5 pkt proc.
język polski 62,9% 31% 31,9 pkt proc.
biologia 53,2% 27,5% 25,7 pkt proc.
chemia 43,0% 18,6% 24,4 pkt proc.
język angielski 78,9% 57,5% 21,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 115 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.