Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 53617)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 99,1%

SZKOŁA B (RSPO: 73662)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 97,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 60 53,2% 🏆 Me: 52% · σ: 19,8% · Mo: 52% 370 2 45 34,9% Me: 33% · σ: 16,7% · Mo: 20% 1032 4
chemia poziom rozszerzony (M) 43 43,0% 🏆 Me: 42% · σ: 22,2% · Mo: 22% 433 1 19 16,2% Me: 15% · σ: 12,3% · Mo: 15% 1096 5
fizyka poziom rozszerzony (M) 50 51,8% 🏆 Me: 56% · σ: 23,6% · Mo: 73% 251 2 22 46,2% Me: 48,5% · σ: 23,2% · Mo: 23% 333 3
geografia poziom rozszerzony (M) 59 56,1% 🏆 Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 32% 404 2 19 31,6% Me: 28% · σ: 11,9% · Mo: 28% 1615 5
historia poziom rozszerzony (M) 18 64,2% 🏆 Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 42% 178 3 14 39,9% Me: 37,5% · σ: 23,9% · Mo: 28% 823 5
język angielski poziom podstawowy (M) 222 88,9% 🏆 Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% 617 2 138 77,7% Me: 83% · σ: 19,6% · Mo: 95% 1655 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 185 78,9% 🏆 Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 93% 587 2 113 62,5% Me: 65% · σ: 22,0% · Mo: 95% 2084 6
język angielski ustny (M) 221 82,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1315 3 138 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1673 5
język polski poziom podstawowy (M) 224 66,7% 🏆 Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% 685 3 142 61,8% Me: 62,5% · σ: 13,2% · Mo: 55% 1192 4
język polski poziom rozszerzony (M) 34 62,9% 🏆 Me: 64,5% · σ: 28,8% · Mo: 63% 260 2 74 42,5% Me: 41,5% · σ: 21,3% · Mo: 49% 1008 6
język polski ustny (M) 224 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1770 4 142 78,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 762 1
matematyka poziom podstawowy (M) 224 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 100% 411 2 142 63,6% Me: 62% · σ: 20,9% · Mo: 50% 1085 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 115 50,5% 🏆 Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 34% 324 2 39 37,5% Me: 30% · σ: 29,1% · Mo: 30% 710 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 31 59,8% 🏆 Me: 60% · σ: 19,6% · Mo: 46% 224 1 14 34,1% Me: 29% · σ: 19,0% · Mo: 14% 680 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 97,9%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 13, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM w 1.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.KAZIMIERZA WIELKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM Różnica
chemia 43,0% 16,2% 26,8 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 59,8% 34,1% 25,7 pkt proc.
geografia 56,1% 31,6% 24,4 pkt proc.
historia 64,2% 39,9% 24,3 pkt proc.
język polski 62,9% 42,5% 20,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: filozofia poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.