Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM i SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE IM. KS. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 53617)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 99,1%

SZKOŁA B (RSPO: 64656)

SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE IM. KS. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 96,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 60 53,2% Me: 52% · σ: 19,8% · Mo: 52% 370 2 6 53,8% 🏆 Me: 49,5% · σ: 19,6% · Mo: -% 350 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 50 51,8% Me: 56% · σ: 23,6% · Mo: 73% 251 2 9 52,1% 🏆 Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 60% 246 1
historia poziom rozszerzony (M) 18 64,2% 🏆 Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 42% 178 3 7 33,6% Me: 15% · σ: 29,8% · Mo: 15% 980 6
język angielski poziom podstawowy (M) 222 88,9% 🏆 Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% 617 2 27 86,0% Me: 95% · σ: 15,9% · Mo: 97% 871 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 185 78,9% 🏆 Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 93% 587 2 22 76,0% Me: 84% · σ: 20,1% · Mo: 52% 783 3
język angielski ustny (M) 221 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1315 3 27 90,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 478 1
język polski poziom podstawowy (M) 224 66,7% 🏆 Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% 685 3 27 58,9% Me: 57% · σ: 14,9% · Mo: 47% 1521 5
język polski poziom rozszerzony (M) 34 62,9% 🏆 Me: 64,5% · σ: 28,8% · Mo: 63% 260 2 13 43,7% Me: 40% · σ: 20,2% · Mo: 34% 957 5
język polski ustny (M) 224 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1770 4 27 76,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 985 2
matematyka poziom podstawowy (M) 224 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 100% 411 2 27 73,5% Me: 84% · σ: 24,0% · Mo: 88% 522 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 115 50,5% Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 34% 324 2 14 60% 🏆 Me: 62% · σ: 21,4% · Mo: 22% 135 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 96,3%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 6, a SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE IM. KS. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM w 5.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTALCĄCE IM. KS. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO W MIŃSKU MAZOWIECKIM Różnica
historia 64,2% 33,6% 30,6 pkt proc.
język polski 62,9% 43,7% 19,2 pkt proc.
matematyka 50,5% 60% 9,5 pkt proc.
język angielski 82,5% 90,6% 8,1 pkt proc.
język polski 66,7% 58,9% 7,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.