Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 53611)

TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 98,9%

SZKOŁA B (RSPO: 53617)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 99,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 56 30,0% Me: 25% · σ: 16,7% · Mo: 23% 1754 6 59 56,1% 🏆 Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 32% 404 2
język angielski poziom podstawowy (M) 85 76,3% Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 92% 1795 6 222 88,9% 🏆 Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% 617 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 71 60,9% Me: 65% · σ: 25,0% · Mo: 62% 2265 8 185 78,9% 🏆 Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 93% 587 2
język angielski ustny (M) 85 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2799 8 221 82,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1315 3
język polski poziom podstawowy (M) 87 58,0% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 67% 1645 6 224 66,7% 🏆 Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% 685 3
język polski poziom rozszerzony (M) 6 67,3% 🏆 Me: 61,5% · σ: 14,0% · Mo: 60% 174 1 34 62,9% Me: 64,5% · σ: 28,8% · Mo: 63% 260 2
język polski ustny (M) 87 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2601 6 224 69,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1770 4
matematyka poziom podstawowy (M) 87 65,7% Me: 66% · σ: 20,7% · Mo: 92% 961 4 224 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 100% 411 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 23,3% Me: 14% · σ: 27,6% · Mo: 0% 1228 6 115 50,5% 🏆 Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 34% 324 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 98,9%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM w 8.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM Różnica
matematyka 23,3% 50,5% 27,2 pkt proc.
geografia 30,0% 56,1% 26,1 pkt proc.
język angielski 60,9% 78,9% 18,0 pkt proc.
język angielski 76,3% 88,9% 12,6 pkt proc.
język angielski 70,6% 82,5% 11,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 115 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.