Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM i ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 53611)

TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 98,9%

SZKOŁA B (RSPO: 53609)

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 56 30,0% Me: 25% · σ: 16,7% · Mo: 23% 1754 6 42 58,6% 🏆 Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 73% 326 1
język angielski poziom podstawowy (M) 85 76,3% Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 92% 1795 6 110 91,6% 🏆 Me: 97% · σ: 12,0% · Mo: 98% 381 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 71 60,9% Me: 65% · σ: 25,0% · Mo: 62% 2265 8 96 82,9% 🏆 Me: 88% · σ: 16,0% · Mo: 98% 333 1
język angielski ustny (M) 85 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2799 8 110 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 866 2
język polski poziom podstawowy (M) 87 58,0% Me: 58% · σ: 14,6% · Mo: 67% 1645 6 111 72,8% 🏆 Me: 73% · σ: 11,7% · Mo: 72% 233 1
język polski poziom rozszerzony (M) 6 67,3% 🏆 Me: 61,5% · σ: 14,0% · Mo: 60% 174 1 26 58,0% Me: 60% · σ: 13,4% · Mo: 46% 400 3
język polski ustny (M) 87 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2601 6 111 74,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1133 3
matematyka poziom podstawowy (M) 87 65,7% Me: 66% · σ: 20,7% · Mo: 92% 961 4 111 82,2% 🏆 Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 98% 196 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 23,3% Me: 14% · σ: 27,6% · Mo: 0% 1228 6 81 44% 🏆 Me: 46% · σ: 28,4% · Mo: 6% 502 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,9%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM wypada lepiej w 1, a ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 8.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIŃSKU MAZOWIECKIM ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
geografia 30,0% 58,6% 28,6 pkt proc.
język angielski 60,9% 82,9% 22,0 pkt proc.
matematyka 23,3% 44% 20,7 pkt proc.
matematyka 65,7% 82,2% 16,5 pkt proc.
język angielski 70,6% 86,5% 15,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 42 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.