Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 100%
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 83,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 41,7% Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 30% | 768 | 3 | 43 | 27,5% Me: 27% · σ: 13,3% · Mo: 27% | 1374 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 16 | 35,2% Me: 32,5% · σ: 22,0% · Mo: 13% | 645 | 2 | 20 | 18,6% Me: 11,5% · σ: 14,3% · Mo: 10% | 1046 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 58,6% Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 73% | 326 | 1 | 35 | 37,3% Me: 33% · σ: 19,2% · Mo: 22% | 1200 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 110 | 91,6% Me: 97% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 381 | 1 | 64 | 67,9% Me: 75% · σ: 25,0% · Mo: 90% | 2735 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 82,9% Me: 88% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 333 | 1 | 26 | 57,5% Me: 65% · σ: 26,5% · Mo: 28% | 2638 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 110 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 866 | 2 | 64 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2959 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 111 | 72,8% Me: 73% · σ: 11,7% · Mo: 72% | 233 | 1 | 68 | 52,0% Me: 52,5% · σ: 16,3% · Mo: 47% | 2439 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 26 | 58,0% Me: 60% · σ: 13,4% · Mo: 46% | 400 | 3 | 5 | 31% Me: 26% · σ: 19,5% · Mo: 26% | 1493 | 7 |
| język polski ustny (M) | 111 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1133 | 3 | 68 | 60,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2881 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 111 | 82,2% Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 196 | 1 | 68 | 54,9% Me: 55% · σ: 18,9% · Mo: 48% | 1673 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 81 | 44% Me: 46% · σ: 28,4% · Mo: 6% | 502 | 3 | 6 | 6% Me: 5% · σ: 4,8% · Mo: 2% | 2201 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 83,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 11, a ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM w 0.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ CURIE W MIŃSKU MAZOWIECKIM TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44% | 6% | 38 pkt proc. |
| matematyka | 82,2% | 54,9% | 27,3 pkt proc. |
| język polski | 58,0% | 31% | 27,0 pkt proc. |
| język angielski | 82,9% | 57,5% | 25,3 pkt proc. |
| język angielski | 91,6% | 67,9% | 23,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 81 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.