Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 100%
📍 Mińsk Mazowiecki | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 41,7% Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 30% | 768 | 3 | 60 | 53,2% Me: 52% · σ: 19,8% · Mo: 52% | 370 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 16 | 35,2% Me: 32,5% · σ: 22,0% · Mo: 13% | 645 | 2 | 43 | 43,0% Me: 42% · σ: 22,2% · Mo: 22% | 433 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 23,4% Me: 15% · σ: 22,0% · Mo: -% | 678 | 4 | 50 | 51,8% Me: 56% · σ: 23,6% · Mo: 73% | 251 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 58,6% Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 73% | 326 | 1 | 59 | 56,1% Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 32% | 404 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 65,8% Me: 70% · σ: 19,5% · Mo: 52% | 149 | 1 | 18 | 64,2% Me: 65% · σ: 21,7% · Mo: 42% | 178 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 110 | 91,6% Me: 97% · σ: 12,0% · Mo: 98% | 381 | 1 | 222 | 88,9% Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% | 617 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 82,9% Me: 88% · σ: 16,0% · Mo: 98% | 333 | 1 | 185 | 78,9% Me: 83% · σ: 18,5% · Mo: 93% | 587 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 110 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 866 | 2 | 221 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1315 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 111 | 72,8% Me: 73% · σ: 11,7% · Mo: 72% | 233 | 1 | 224 | 66,7% Me: 68% · σ: 14,7% · Mo: 68% | 685 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 26 | 58,0% Me: 60% · σ: 13,4% · Mo: 46% | 400 | 3 | 34 | 62,9% Me: 64,5% · σ: 28,8% · Mo: 63% | 260 | 2 |
| język polski ustny (M) | 111 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1133 | 3 | 224 | 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1770 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 111 | 82,2% Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 196 | 1 | 224 | 76,1% Me: 80% · σ: 20,4% · Mo: 100% | 411 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 81 | 44% Me: 46% · σ: 28,4% · Mo: 6% | 502 | 3 | 115 | 50,5% Me: 50% · σ: 25,2% · Mo: 34% | 324 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 12 | 57,5% Me: 59% · σ: 19,5% · Mo: -% | 264 | 2 | 31 | 59,8% Me: 60% · σ: 19,6% · Mo: 46% | 224 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,1%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM w 6.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 23,4% | 51,8% | 28,4 pkt proc. |
| biologia | 41,7% | 53,2% | 11,5 pkt proc. |
| chemia | 35,2% | 43,0% | 7,7 pkt proc. |
| matematyka | 44% | 50,5% | 6,5 pkt proc. |
| język polski | 72,8% | 66,7% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 50 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.