Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 i TECHNIKUM NR 5 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 36,7% Me: 33% · σ: 14,4% · Mo: -% | 966 | 3 | 13 | 15% Me: 13% · σ: 5,5% · Mo: 18% | 2192 | 10 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 11 | 31,5% Me: 30% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1625 | 4 | 8 | 26,4% Me: 21,5% · σ: 16,7% · Mo: -% | 2110 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 76,3% Me: 85% · σ: 21,8% · Mo: 95% | 1794 | 6 | 53 | 63,1% Me: 70% · σ: 23,7% · Mo: 95% | 3241 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 106 | 65,1% Me: 73% · σ: 24,3% · Mo: 85% | 1841 | 7 | 25 | 57,3% Me: 53% · σ: 20,5% · Mo: 53% | 2661 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2732 | 11 | 52 | 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3296 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 138 | 46,6% Me: 47% · σ: 10,9% · Mo: 47% | 3166 | 9 | 53 | 44,2% Me: 45% · σ: 11,8% · Mo: 47% | 3456 | 11 |
| język polski ustny (M) | 138 | 60,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2813 | 10 | 52 | 59,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3004 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 138 | 62,0% Me: 65% · σ: 20,7% · Mo: 68% | 1173 | 3 | 53 | 43,0% Me: 40% · σ: 19,4% · Mo: 32% | 2886 | 13 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 ma wyższą zdawalność ogólną (91,3% vs 84,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 5 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 | TECHNIKUM NR 5 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 36,7% | 15% | 21,7 pkt proc. |
| matematyka | 62,0% | 43,0% | 19,0 pkt proc. |
| język angielski | 76,3% | 63,1% | 13,2 pkt proc. |
| język angielski | 65,1% | 57,3% | 7,8 pkt proc. |
| geografia | 31,5% | 26,4% | 5,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 13 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.