Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Opatów | Zdawalność: 97,2%
📍 Opatów | Zdawalność: 94%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 67,1% Me: 70% · σ: 16,7% · Mo: 72% | 163 | 1 | 21 | 58,7% Me: 57% · σ: 17,0% · Mo: 57% | 323 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 49,3% Me: 57,5% · σ: 21,4% · Mo: -% | 556 | 1 | 5 | 48,8% Me: 45% · σ: 15,6% · Mo: -% | 568 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 140 | 81,9% Me: 87,5% · σ: 16,6% · Mo: 95% | 1252 | 1 | 50 | 73,1% Me: 82,5% · σ: 23,0% · Mo: 87% | 2162 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 103 | 72,6% Me: 77,5% · σ: 22,3% · Mo: 97% | 1087 | 1 | 37 | 61,7% Me: 67% · σ: 22,1% · Mo: 47% | 2184 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 140 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1197 | 1 | 50 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2927 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 141 | 57,4% Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 57% | 1720 | 1 | 50 | 48,9% Me: 47% · σ: 19,3% · Mo: 32% | 2860 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 48,5% Me: 51% · σ: 22,5% · Mo: 23% | 751 | 1 | 16 | 36,8% Me: 43% · σ: 25,5% · Mo: 0% | 1261 | 2 |
| język polski ustny (M) | 141 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 263 | 1 | 50 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1475 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 141 | 67,9% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 64% | 839 | 2 | 50 | 67% Me: 68% · σ: 18,4% · Mo: 64% | 882 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 50 | 38,8% Me: 34% · σ: 26,0% · Mo: 6% | 663 | 1 | 5 | 35,2% Me: 38% · σ: 8,9% · Mo: -% | 778 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,2% vs 94%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 85,7% | 71,6% | 14,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,5% | 69,6% | 13,9 pkt proc. |
| język polski | 48,5% | 36,8% | 11,7 pkt proc. |
| język angielski | 72,6% | 61,7% | 10,9 pkt proc. |
| język angielski | 81,9% | 73,1% | 8,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 141 osób w szkole A i 50 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.