Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE vs NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Opatów | Zdawalność: 97,2%
📍 Opatów | Zdawalność: 90,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 140 | 81,9% Me: 87,5% · σ: 16,6% · Mo: 95% | 1252 | 1 | 21 | 77,4% Me: 83% · σ: 17,2% · Mo: 62% | 1684 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 103 | 72,6% Me: 77,5% · σ: 22,3% · Mo: 97% | 1087 | 1 | 18 | 46,3% Me: 42,5% · σ: 32,7% · Mo: 8% | 3608 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 140 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1197 | 1 | 21 | 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3789 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 141 | 57,4% Me: 57% · σ: 17,7% · Mo: 57% | 1720 | 1 | 21 | 55,4% Me: 57% · σ: 21,4% · Mo: 8% | 2000 | 3 |
| język polski ustny (M) | 141 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 263 | 1 | 21 | 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1911 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 141 | 67,9% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 64% | 839 | 2 | 21 | 64,3% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 36% | 1050 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,2% vs 90,5%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE wypada lepiej w 6, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W OPATOWIE | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 72,6% | 46,3% | 26,2 pkt proc. |
| język angielski | 83,5% | 61,4% | 22,1 pkt proc. |
| język polski | 85,7% | 68,1% | 17,6 pkt proc. |
| język angielski | 81,9% | 77,4% | 4,5 pkt proc. |
| matematyka | 67,9% | 64,3% | 3,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.