Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 18 | 33,4% Me: 30% · σ: 14,4% · Mo: 37% | 1099 | 2 | 27 | 35,0% Me: 32% · σ: 12,0% · Mo: 22% | 1027 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 21,2% Me: 17,5% · σ: 11,7% · Mo: -% | 994 | 1 | 9 | 19,8% Me: 12% · σ: 14,3% · Mo: 12% | 1018 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 38 | 75,9% Me: 87,5% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 1850 | 4 | 82 | 77,0% Me: 87,5% · σ: 21,5% · Mo: 93% | 1726 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 26 | 73,2% Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 82% | 1030 | 2 | 60 | 68,2% Me: 73% · σ: 20,7% · Mo: 78% | 1519 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 38 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2125 | 5 | 82 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1743 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 38 | 56,7% Me: 52,5% · σ: 19,3% · Mo: 40% | 1825 | 5 | 82 | 58,4% Me: 60% · σ: 14,4% · Mo: 67% | 1584 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 55,2% Me: 57% · σ: 31,2% · Mo: 51% | 481 | 1 | 22 | 21,4% Me: 27,5% · σ: 20,1% · Mo: 0% | 1841 | 3 |
| język polski ustny (M) | 38 | 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2720 | 6 | 82 | 71,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1455 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 38 | 49,7% Me: 50% · σ: 19,1% · Mo: 50% | 2172 | 5 | 82 | 55,6% Me: 54% · σ: 21,8% · Mo: 34% | 1626 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,1% vs 84,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE w 6.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W CZŁUCHOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 55,2% | 21,4% | 33,9 pkt proc. |
| język polski | 61,6% | 71,7% | 10,1 pkt proc. |
| matematyka | 49,7% | 55,6% | 5,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,2% | 68,2% | 5,0 pkt proc. |
| język angielski | 75,9% | 78,9% | 3,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 10,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 22 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.