Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE vs TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 53333)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE

📍 Człuchów | Zdawalność: 84,2%

SZKOŁA B (RSPO: 278170)

TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW

📍 Człuchów | Zdawalność: 92,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 18 33,4% 🏆 Me: 30% · σ: 14,4% · Mo: 37% 1099 2 21 24,0% Me: 20% · σ: 9,7% · Mo: 18% 1594 3
język angielski poziom podstawowy (M) 38 75,9% 🏆 Me: 87,5% · σ: 24,3% · Mo: 97% 1850 4 25 66,9% Me: 73% · σ: 25,5% · Mo: 37% 2845 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 26 73,2% 🏆 Me: 80% · σ: 20,2% · Mo: 82% 1030 2 9 72,9% Me: 78% · σ: 18,7% · Mo: -% 1069 3
język angielski ustny (M) 38 75,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2125 5 25 72,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2580 7
język polski poziom podstawowy (M) 38 56,7% Me: 52,5% · σ: 19,3% · Mo: 40% 1825 5 26 58,2% 🏆 Me: 60% · σ: 16,8% · Mo: 68% 1613 4
język polski ustny (M) 38 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2720 6 26 69,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1771 4
matematyka poziom podstawowy (M) 38 49,7% Me: 50% · σ: 19,1% · Mo: 50% 2172 5 26 55% 🏆 Me: 53% · σ: 17,5% · Mo: 48% 1664 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW ma wyższą zdawalność ogólną (92,3% vs 84,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW w 3.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE TECHNIKUM WETERYNARYJNE ZSA CZŁUCHÓW Różnica
biologia 33,4% 24,0% 9,3 pkt proc.
język angielski 75,9% 66,9% 9,0 pkt proc.
język polski 61,6% 69,3% 7,7 pkt proc.
matematyka 49,7% 55% 5,3 pkt proc.
język angielski 75,9% 72,4% 3,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 8,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 21 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.