Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE vs TECHNIKUM IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 74052)

TECHNIKUM IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE

📍 Opatów | Zdawalność: 98,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 21 58,7% 🏆 Me: 57% · σ: 17,0% · Mo: 57% 323 2 31 46,5% Me: 50% · σ: 18,6% · Mo: 20% 733 3
historia poziom rozszerzony (M) 5 48,8% 🏆 Me: 45% · σ: 15,6% · Mo: -% 568 2 6 24,3% Me: 25,5% · σ: 9,1% · Mo: -% 1151 3
język angielski poziom podstawowy (M) 50 73,1% Me: 82,5% · σ: 23,0% · Mo: 87% 2162 5 87 76,3% 🏆 Me: 78% · σ: 16,8% · Mo: 82% 1802 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 37 61,7% Me: 67% · σ: 22,1% · Mo: 47% 2184 3 41 62,9% 🏆 Me: 67% · σ: 28,1% · Mo: 97% 2045 2
język angielski ustny (M) 50 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2927 2 87 67,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3143 3
język polski poziom podstawowy (M) 50 48,9% Me: 47% · σ: 19,3% · Mo: 32% 2860 4 88 55,4% 🏆 Me: 58% · σ: 17,5% · Mo: 70% 1997 2
język polski poziom rozszerzony (M) 16 36,8% 🏆 Me: 43% · σ: 25,5% · Mo: 0% 1261 2 6 28,5% Me: 28,5% · σ: 24,7% · Mo: 3% 1601 3
język polski ustny (M) 50 71,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1475 2 88 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2100 4
matematyka poziom podstawowy (M) 50 67% 🏆 Me: 68% · σ: 18,4% · Mo: 64% 882 3 88 65,7% Me: 66% · σ: 14,3% · Mo: 58% 966 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 5 35,2% 🏆 Me: 38% · σ: 8,9% · Mo: -% 778 2 8 27,2% Me: 24% · σ: 12,1% · Mo: 14% 1076 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 94%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE TECHNIKUM IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE Różnica
historia 48,8% 24,3% 24,5 pkt proc.
geografia 58,7% 46,5% 12,2 pkt proc.
język polski 36,8% 28,5% 8,3 pkt proc.
matematyka 35,2% 27,2% 8,0 pkt proc.
język polski 48,9% 55,4% 6,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.