Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE czy NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 18461)

NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE

📍 Opatów | Zdawalność: 90,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 50 73,1% Me: 82,5% · σ: 23,0% · Mo: 87% 2162 5 21 77,4% 🏆 Me: 83% · σ: 17,2% · Mo: 62% 1684 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 37 61,7% 🏆 Me: 67% · σ: 22,1% · Mo: 47% 2184 3 18 46,3% Me: 42,5% · σ: 32,7% · Mo: 8% 3608 4
język angielski ustny (M) 50 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2927 2 21 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3789 5
język polski poziom podstawowy (M) 50 48,9% Me: 47% · σ: 19,3% · Mo: 32% 2860 4 21 55,4% 🏆 Me: 57% · σ: 21,4% · Mo: 8% 2000 3
język polski ustny (M) 50 71,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1475 2 21 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1911 3
matematyka poziom podstawowy (M) 50 67% 🏆 Me: 68% · σ: 18,4% · Mo: 64% 882 3 21 64,3% Me: 64% · σ: 18,9% · Mo: 36% 1050 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (94% vs 90,5%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE wypada lepiej w 4, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK JANA PIWNIKA "PONUREGO" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W OPATOWIE NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPATOWIE Różnica
język angielski 61,7% 46,3% 15,3 pkt proc.
język angielski 69,6% 61,4% 8,2 pkt proc.
język polski 48,9% 55,4% 6,5 pkt proc.
język angielski 73,1% 77,4% 4,3 pkt proc.
język polski 71,6% 68,1% 3,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.