Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE i TECHNIKUM NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 53234)

TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE

📍 Kutno | Zdawalność: 76,4%

SZKOŁA B (RSPO: 53227)

TECHNIKUM NR 1

📍 Kutno | Zdawalność: 81,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 38 31,1% 🏆 Me: 24% · σ: 18,4% · Mo: 20% 1662 6 16 18,1% Me: 17,5% · σ: 10,8% · Mo: 18% 2779 8
język angielski poziom podstawowy (M) 110 65,9% 🏆 Me: 77% · σ: 27,9% · Mo: 92% 2949 6 75 63,8% Me: 68% · σ: 26,4% · Mo: 30% 3163 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 63 61,7% 🏆 Me: 60% · σ: 21,4% · Mo: 25% 2179 7 39 59,4% Me: 68% · σ: 28,5% · Mo: 90% 2431 8
język angielski ustny (M) 110 74,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2353 5 75 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2676 7
język polski poziom podstawowy (M) 110 58,3% 🏆 Me: 58% · σ: 16,4% · Mo: 58% 1597 5 75 47,9% Me: 48% · σ: 13,6% · Mo: 43% 2987 8
język polski ustny (M) 110 68,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1907 5 75 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1966 6
matematyka poziom podstawowy (M) 110 47,9% Me: 46% · σ: 23,1% · Mo: 54% 2341 6 75 52,3% 🏆 Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 28% 1924 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 24 10,5% Me: 5% · σ: 13,8% · Mo: 0% 1950 7 26 16,1% 🏆 Me: 14% · σ: 14,1% · Mo: 0% 1610 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (81,3% vs 76,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE TECHNIKUM NR 1 Różnica
geografia 31,1% 18,1% 13,0 pkt proc.
język polski 58,3% 47,9% 10,4 pkt proc.
matematyka 10,5% 16,1% 5,6 pkt proc.
matematyka 47,9% 52,3% 4,4 pkt proc.
język angielski 74,1% 71,6% 2,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.