Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 52864)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 86660)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 99,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 15 56,8% 🏆 Me: 57% · σ: 17,4% · Mo: 72% 275 2 74 51,4% Me: 52% · σ: 17,9% · Mo: 37% 436 3
chemia poziom rozszerzony (M) 16 54,8% 🏆 Me: 61,5% · σ: 22,7% · Mo: -% 190 1 52 39,2% Me: 35% · σ: 20,3% · Mo: 17% 541 2
geografia poziom rozszerzony (M) 16 45,8% Me: 41% · σ: 18,4% · Mo: 38% 767 2 59 51,1% 🏆 Me: 52% · σ: 16,9% · Mo: 30% 572 1
język angielski poziom podstawowy (M) 49 89,7% 🏆 Me: 93% · σ: 11,9% · Mo: 97% 553 1 241 89,3% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 98% 581 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 46 78,2% 🏆 Me: 81% · σ: 18,2% · Mo: 93% 642 1 220 78,1% Me: 85% · σ: 19,0% · Mo: 93% 652 2
język angielski ustny (M) 49 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 414 2 241 92,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 309 1
język polski poziom podstawowy (M) 49 68,5% 🏆 Me: 72% · σ: 13,7% · Mo: 73% 537 1 245 66,9% Me: 67% · σ: 13,7% · Mo: 60% 667 2
język polski poziom rozszerzony (M) 15 61,9% 🏆 Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 71% 288 2 79 53,8% Me: 57% · σ: 22,2% · Mo: 66% 536 3
język polski ustny (M) 49 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 616 2 245 80,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 605 1
matematyka poziom podstawowy (M) 49 79,4% 🏆 Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 92% 294 1 245 78,0% Me: 82% · σ: 17,3% · Mo: 100% 345 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 61,8% 🏆 Me: 59% · σ: 12,3% · Mo: 50% 110 1 106 45,8% Me: 47% · σ: 22,7% · Mo: 30% 444 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 15 60,8% 🏆 Me: 66% · σ: 21,3% · Mo: 46% 210 1 59 59,5% Me: 60% · σ: 20,6% · Mo: 44% 228 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE wypada lepiej w 9, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GARWOLINIE Różnica
matematyka 61,8% 45,8% 15,9 pkt proc.
chemia 54,8% 39,2% 15,5 pkt proc.
język polski 61,9% 53,8% 8,1 pkt proc.
biologia 56,8% 51,4% 5,4 pkt proc.
geografia 45,8% 51,1% 5,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 106 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.