Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE i NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W GARWOLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Garwolin | Zdawalność: 100%
📍 Garwolin | Zdawalność: 77,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 15 | 56,8% Me: 57% · σ: 17,4% · Mo: 72% | 275 | 2 | 8 | 29% Me: 21,5% · σ: 15,5% · Mo: 15% | 1301 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 16 | 45,8% Me: 41% · σ: 18,4% · Mo: 38% | 767 | 2 | 10 | 35,3% Me: 32,5% · σ: 17,2% · Mo: 25% | 1318 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 49 | 89,7% Me: 93% · σ: 11,9% · Mo: 97% | 553 | 1 | 27 | 84,6% Me: 92% · σ: 16,3% · Mo: 87% | 995 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 46 | 78,2% Me: 81% · σ: 18,2% · Mo: 93% | 642 | 1 | 22 | 71,0% Me: 73% · σ: 18,7% · Mo: 60% | 1232 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 49 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 414 | 2 | 27 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 982 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 49 | 68,5% Me: 72% · σ: 13,7% · Mo: 73% | 537 | 1 | 27 | 56,4% Me: 62% · σ: 17,4% · Mo: 65% | 1874 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 61,9% Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 71% | 288 | 2 | 7 | 47% Me: 54% · σ: 21,4% · Mo: 69% | 813 | 5 |
| język polski ustny (M) | 49 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 616 | 2 | 27 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 697 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 49 | 79,4% Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 92% | 294 | 1 | 27 | 46% Me: 38% · σ: 22,1% · Mo: 32% | 2542 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 77,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE wypada lepiej w 9, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W GARWOLINIE w 0.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W GARWOLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 79,4% | 46% | 33,4 pkt proc. |
| biologia | 56,8% | 29% | 27,8 pkt proc. |
| język polski | 61,9% | 47% | 14,9 pkt proc. |
| język polski | 68,5% | 56,4% | 12,2 pkt proc. |
| geografia | 45,8% | 35,3% | 10,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.