Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE i TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 52864)

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 109064)

TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE

📍 Garwolin | Zdawalność: 84,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 15 56,8% 🏆 Me: 57% · σ: 17,4% · Mo: 72% 275 2 5 23,8% Me: 17% · σ: 17,2% · Mo: 17% 1616 6
geografia poziom rozszerzony (M) 16 45,8% 🏆 Me: 41% · σ: 18,4% · Mo: 38% 767 2 33 38,8% Me: 33% · σ: 18,9% · Mo: 30% 1112 3
język angielski poziom podstawowy (M) 49 89,7% 🏆 Me: 93% · σ: 11,9% · Mo: 97% 553 1 124 69,0% Me: 77,5% · σ: 24,0% · Mo: 95% 2595 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 46 78,2% 🏆 Me: 81% · σ: 18,2% · Mo: 93% 642 1 83 59,4% Me: 57% · σ: 23,7% · Mo: 37% 2420 6
język angielski ustny (M) 49 91,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 414 2 124 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2630 5
język polski poziom podstawowy (M) 49 68,5% 🏆 Me: 72% · σ: 13,7% · Mo: 73% 537 1 125 53,0% Me: 53% · σ: 14,3% · Mo: 47% 2317 5
język polski poziom rozszerzony (M) 15 61,9% Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 71% 288 2 6 67,2% 🏆 Me: 63% · σ: 8,3% · Mo: 63% 178 1
język polski ustny (M) 49 80,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 616 2 125 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3752 5
matematyka poziom podstawowy (M) 49 79,4% 🏆 Me: 84% · σ: 16,5% · Mo: 92% 294 1 125 52,4% Me: 54% · σ: 21,0% · Mo: 54% 1907 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 61,8% 🏆 Me: 59% · σ: 12,3% · Mo: 50% 110 1 36 18,2% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 4% 1474 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,8%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM CYPRIANA KAMILA NORWIDA W GARWOLINIE TECHNIKUM NR 1 W GARWOLINIE Różnica
matematyka 61,8% 18,2% 43,6 pkt proc.
biologia 56,8% 23,8% 33 pkt proc.
język polski 80,5% 52,5% 28,1 pkt proc.
matematyka 79,4% 52,4% 27,0 pkt proc.
język angielski 89,7% 69,0% 20,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 36 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.