Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 52857)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 52697)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 48 68,8% Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 70% 68 3 68 74,4% 🏆 Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% 28 1
chemia poziom rozszerzony (M) 35 61,5% Me: 60% · σ: 24,7% · Mo: 92% 104 3 58 73,1% 🏆 Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% 22 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 18 53,4% Me: 51% · σ: 24,8% · Mo: 15% 226 5 29 74,3% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% 25 1
geografia poziom rozszerzony (M) 59 66,9% Me: 70% · σ: 20,3% · Mo: 82% 164 9 29 74,6% 🏆 Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% 59 4
historia poziom rozszerzony (M) 14 71,5% Me: 76% · σ: 18,9% · Mo: 82% 80 5 19 77,3% 🏆 Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% 33 1
język angielski poziom podstawowy (M) 182 95,9% Me: 98% · σ: 5,4% · Mo: 100% 81 2 154 96,5% 🏆 Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% 46 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 173 89% Me: 92% · σ: 12,1% · Mo: 98% 105 6 101 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% 28 1
język angielski ustny (M) 182 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 186 4 153 98,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 17 1
język polski poziom podstawowy (M) 189 75,1% 🏆 Me: 77% · σ: 10,5% · Mo: 82% 135 1 164 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% 142 2
język polski poziom rozszerzony (M) 38 64,3% Me: 64,5% · σ: 13,5% · Mo: 63% 231 15 45 89,4% 🏆 Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% 4 1
język polski ustny (M) 189 90,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 73 5 164 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 1
matematyka poziom podstawowy (M) 189 88,2% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 100% 74 3 164 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% 28 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 94 65,7% Me: 66% · σ: 18,7% · Mo: 66% 72 4 74 75,3% 🏆 Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% 13 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 10 69% Me: 77% · σ: 20,8% · Mo: 82% 109 6 7 82,9% 🏆 Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% 10 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE wypada lepiej w 1, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE w 13.

Największe różnice

Przedmiot IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W LUBLINIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE Różnica
język polski 64,3% 89,4% 25,1 pkt proc.
fizyka 53,4% 74,3% 20,9 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 69% 82,9% 13,9 pkt proc.
chemia 61,5% 73,1% 11,7 pkt proc.
matematyka 65,7% 75,3% 9,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 45 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.