Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE czy PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W LUBLINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Lublin | Zdawalność: 99,6%
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 72 | 47,5% Me: 47% · σ: 15,3% · Mo: 38% | 563 | 13 | 41 | 70,5% Me: 73% · σ: 15,8% · Mo: 80% | 52 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 46 | 31,5% Me: 28% · σ: 19,3% · Mo: 12% | 735 | 14 | 38 | 61,4% Me: 63% · σ: 20,8% · Mo: 62% | 105 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 60,3% Me: 62% · σ: 17,2% · Mo: 58% | 291 | 10 | 19 | 72,9% Me: 72% · σ: 13,8% · Mo: 70% | 76 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 17 | 58,3% Me: 63% · σ: 20,4% · Mo: 35% | 314 | 11 | 9 | 74,2% Me: 72% · σ: 8,0% · Mo: 70% | 53 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 226 | 89,2% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 98% | 591 | 13 | 89 | 93,4% Me: 95% · σ: 7,5% · Mo: 98% | 245 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 184 | 80,3% Me: 85% · σ: 16,2% · Mo: 95% | 477 | 13 | 80 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,7% · Mo: 97% | 49 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 226 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 660 | 14 | 89 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 190 | 5 |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 5 | 87,8% Me: 92% · σ: 7,4% · Mo: 92% | 13 | 2 | 7 | 74,1% Me: 78% · σ: 20,5% · Mo: 78% | 26 | 3 |
| język hiszpański ustny (M) | 5 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 3 | 7 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 28 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 233 | 65,8% Me: 67% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 773 | 8 | 100 | 61,2% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: 53% | 1251 | 17 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 70 | 45,7% Me: 47,5% · σ: 24,5% · Mo: 40% | 875 | 24 | 8 | 81,1% Me: 84,5% · σ: 14,4% · Mo: 86% | 20 | 3 |
| język polski ustny (M) | 233 | 83,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 389 | 9 | 100 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 197 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 233 | 68,9% Me: 72% · σ: 17,9% · Mo: 82% | 781 | 16 | 100 | 82,2% Me: 86% · σ: 16,9% · Mo: 100% | 198 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 29,1% Me: 24% · σ: 22,3% · Mo: 6% | 1009 | 19 | 37 | 59,6% Me: 62% · σ: 21,7% · Mo: 62% | 144 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 71,2% Me: 74% · σ: 13,7% · Mo: 74% | 88 | 5 | 22 | 74,2% Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 84% | 60 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W LUBLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 3, a PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W LUBLINIE w 12.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 45,7% | 81,1% | 35,4 pkt proc. |
| matematyka | 29,1% | 59,6% | 30,5 pkt proc. |
| chemia | 31,5% | 61,4% | 30,0 pkt proc. |
| biologia | 47,5% | 70,5% | 23,0 pkt proc. |
| język hiszpański | 92,8% | 71,9% | 20,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.