Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 93 | 59,5% Me: 62% · σ: 16,4% · Mo: 48% | 213 | 7 | 69 | 65,5% Me: 71% · σ: 16,5% · Mo: 73% | 111 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 55 | 58,7% Me: 62% · σ: 22,1% · Mo: 87% | 134 | 6 | 62 | 71,7% Me: 72% · σ: 17,4% · Mo: 92% | 27 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 56 | 50,9% Me: 50% · σ: 19,9% · Mo: 33% | 266 | 7 | 52 | 64,2% Me: 70% · σ: 17,9% · Mo: 42% | 83 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 63 | 67,7% Me: 73% · σ: 19,1% · Mo: 48% | 151 | 8 | 29 | 73,5% Me: 75% · σ: 14,5% · Mo: 83% | 72 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 65,7% Me: 63% · σ: 21,8% · Mo: -% | 153 | 6 | 8 | 58,1% Me: 57% · σ: 17,8% · Mo: 57% | 316 | 12 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 256 | 93,3% Me: 97% · σ: 9,0% · Mo: 97% | 250 | 6 | 184 | 95,5% Me: 97% · σ: 5,6% · Mo: 98% | 110 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 238 | 85,3% Me: 88% · σ: 13,3% · Mo: 95% | 224 | 9 | 152 | 91,0% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 58 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 255 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 387 | 9 | 184 | 97,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 55 | 2 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 5 | 86,6% Me: 88% · σ: 8,7% · Mo: 88% | 12 | 1 | 6 | 85,7% Me: 82,5% · σ: 7,8% · Mo: 82% | 16 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 258 | 66,6% Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 72% | 696 | 6 | 192 | 69,5% Me: 70% · σ: 11,2% · Mo: 70% | 460 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 81,3% Me: 91% · σ: 24,8% · Mo: 100% | 19 | 2 | 39 | 61,3% Me: 63% · σ: 28,3% · Mo: 3% | 300 | 18 |
| język polski ustny (M) | 258 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 447 | 11 | 192 | 95,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 16 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 258 | 84,6% Me: 90% · σ: 14,8% · Mo: 98% | 141 | 6 | 192 | 89,5% Me: 94% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 62 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 117 | 59,0% Me: 62% · σ: 19,0% · Mo: 66% | 153 | 8 | 102 | 68,6% Me: 69% · σ: 16,3% · Mo: 68% | 54 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 20 | 62,7% Me: 59% · σ: 17,1% · Mo: 44% | 177 | 10 | 27 | 75,6% Me: 76% · σ: 14,2% · Mo: 72% | 47 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE w 12.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 81,3% | 61,3% | 20,0 pkt proc. |
| fizyka | 50,9% | 64,2% | 13,3 pkt proc. |
| język polski | 82,7% | 95,8% | 13,1 pkt proc. |
| chemia | 58,7% | 71,7% | 13,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 62,7% | 75,6% | 12,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 39 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.