Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE vs I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 52697)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 68512)

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU

📍 Zamość | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 68 74,4% 🏆 Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% 28 1 44 66,4% Me: 72% · σ: 18,6% · Mo: 75% 95 1
chemia poziom rozszerzony (M) 58 73,1% 🏆 Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% 22 1 33 70,1% Me: 75% · σ: 17,3% · Mo: 52% 35 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 29 74,3% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% 25 1 20 64,2% Me: 58,5% · σ: 18,1% · Mo: 53% 84 1
geografia poziom rozszerzony (M) 29 74,6% 🏆 Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% 59 4 15 68,1% Me: 68% · σ: 15,3% · Mo: -% 145 1
historia poziom rozszerzony (M) 19 77,3% Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% 33 1 6 84,3% 🏆 Me: 93% · σ: 20,5% · Mo: 93% 11 1
język angielski poziom podstawowy (M) 154 96,5% 🏆 Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% 46 1 87 91,3% Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 97% 408 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% 28 1 73 85,3% Me: 87% · σ: 12,3% · Mo: 87% 229 1
język angielski ustny (M) 153 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 17 1 87 99,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 6 1
język polski poziom podstawowy (M) 164 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% 142 2 88 76,0% 🏆 Me: 77% · σ: 10,4% · Mo: 85% 103 1
język polski poziom rozszerzony (M) 45 89,4% 🏆 Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% 4 1 13 67% Me: 66% · σ: 11,0% · Mo: 63% 182 1
język polski ustny (M) 164 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 1 88 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 65 3
matematyka poziom podstawowy (M) 164 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% 28 1 88 86,0% Me: 94% · σ: 14,8% · Mo: 96% 114 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 75,3% Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% 13 1 48 80,5% 🏆 Me: 83% · σ: 14,1% · Mo: 94% 3 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 7 82,9% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% 10 1 5 87,6% 🏆 Me: 92% · σ: 14,1% · Mo: 92% 3 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 9, a I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU w 5.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU Różnica
język polski 89,4% 67% 22,4 pkt proc.
fizyka 74,3% 64,2% 10,1 pkt proc.
biologia 74,4% 66,4% 7,9 pkt proc.
język angielski 92,5% 85,3% 7,2 pkt proc.
historia 77,3% 84,3% 7,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.