Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE i XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LUBLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
📍 Lublin | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 74,4% Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 28 | 1 | 76 | 40,8% Me: 40% · σ: 17,2% · Mo: 33% | 800 | 16 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 73,1% Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% | 22 | 1 | 32 | 23,7% Me: 17,5% · σ: 19,3% · Mo: 10% | 926 | 15 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,6% Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% | 59 | 4 | 82 | 47,3% Me: 47% · σ: 17,2% · Mo: 32% | 699 | 15 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 20 | 88,3% Me: 90% · σ: 9,3% · Mo: 90% | 15 | 1 | 17 | 69,8% Me: 75% · σ: 17,9% · Mo: 55% | 339 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,5% Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% | 46 | 1 | 248 | 88,5% Me: 92,5% · σ: 12,0% · Mo: 95% | 661 | 18 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 28 | 1 | 214 | 76,9% Me: 80% · σ: 16,7% · Mo: 93% | 725 | 19 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 17 | 1 | 248 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1129 | 24 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 164 | 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% | 142 | 2 | 249 | 59,6% Me: 60% · σ: 13,0% · Mo: 57% | 1442 | 18 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 89,4% Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% | 4 | 1 | 57 | 69,6% Me: 69% · σ: 21,0% · Mo: 91% | 133 | 12 |
| język polski ustny (M) | 164 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 1 | 249 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1166 | 22 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 164 | 92,0% Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% | 28 | 1 | 249 | 65,2% Me: 66% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 995 | 22 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 75,3% Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% | 13 | 1 | 67 | 38,2% Me: 36% · σ: 21,9% · Mo: 56% | 683 | 13 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 82,9% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% | 10 | 1 | 22 | 35,3% Me: 32% · σ: 16,0% · Mo: 26% | 651 | 14 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,0%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 13, a XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LUBLINIE w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE | XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 73,1% | 23,7% | 49,5 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 82,9% | 35,3% | 47,6 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 38,2% | 37,0 pkt proc. |
| biologia | 74,4% | 40,8% | 33,5 pkt proc. |
| geografia | 74,6% | 47,3% | 27,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.