Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lublin | Zdawalność: 100%
📍 Lublin | Zdawalność: 99,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 68 | 74,4% Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 28 | 1 | 72 | 47,5% Me: 47% · σ: 15,3% · Mo: 38% | 563 | 13 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 73,1% Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% | 22 | 1 | 46 | 31,5% Me: 28% · σ: 19,3% · Mo: 12% | 735 | 14 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,3% Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% | 25 | 1 | 20 | 37,1% Me: 32,5% · σ: 24,0% · Mo: 25% | 469 | 10 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 74,6% Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% | 59 | 4 | 60 | 60,3% Me: 62% · σ: 17,2% · Mo: 58% | 291 | 10 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 19 | 77,3% Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% | 33 | 1 | 17 | 58,3% Me: 63% · σ: 20,4% · Mo: 35% | 314 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 154 | 96,5% Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% | 46 | 1 | 226 | 89,2% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 98% | 591 | 13 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 101 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% | 28 | 1 | 184 | 80,3% Me: 85% · σ: 16,2% · Mo: 95% | 477 | 13 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 17 | 1 | 226 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 660 | 14 |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 6 | 94,8% Me: 100% · σ: 8,5% · Mo: 100% | 5 | 1 | 5 | 87,8% Me: 92% · σ: 7,4% · Mo: 92% | 13 | 2 |
| język hiszpański ustny (M) | 6 | 98,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 5 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 164 | 75,0% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% | 142 | 2 | 233 | 65,8% Me: 67% · σ: 13,1% · Mo: 72% | 773 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 45 | 89,4% Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% | 4 | 1 | 70 | 45,7% Me: 47,5% · σ: 24,5% · Mo: 40% | 875 | 24 |
| język polski ustny (M) | 164 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 14 | 1 | 233 | 83,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 389 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 164 | 92,0% Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% | 28 | 1 | 233 | 68,9% Me: 72% · σ: 17,9% · Mo: 82% | 781 | 16 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 75,3% Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% | 13 | 1 | 61 | 29,1% Me: 24% · σ: 22,3% · Mo: 6% | 1009 | 19 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 82,9% Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% | 10 | 1 | 8 | 71,2% Me: 74% · σ: 13,7% · Mo: 74% | 88 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,6%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 16, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 75,3% | 29,1% | 46,2 pkt proc. |
| język polski | 89,4% | 45,7% | 43,7 pkt proc. |
| chemia | 73,1% | 31,5% | 41,7 pkt proc. |
| fizyka | 74,3% | 37,1% | 37,2 pkt proc. |
| biologia | 74,4% | 47,5% | 26,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 61 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.