Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE i V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 52697)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 52853)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE

📍 Lublin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 68 74,4% 🏆 Me: 76% · σ: 12,3% · Mo: 80% 28 1 93 59,5% Me: 62% · σ: 16,4% · Mo: 48% 213 7
chemia poziom rozszerzony (M) 58 73,1% 🏆 Me: 75% · σ: 16,0% · Mo: 67% 22 1 55 58,7% Me: 62% · σ: 22,1% · Mo: 87% 134 6
fizyka poziom rozszerzony (M) 29 74,3% 🏆 Me: 75% · σ: 19,4% · Mo: 70% 25 1 56 50,9% Me: 50% · σ: 19,9% · Mo: 33% 266 7
geografia poziom rozszerzony (M) 29 74,6% 🏆 Me: 78% · σ: 15,0% · Mo: 68% 59 4 63 67,7% Me: 73% · σ: 19,1% · Mo: 48% 151 8
historia poziom rozszerzony (M) 19 77,3% 🏆 Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: 73% 33 1 11 65,7% Me: 63% · σ: 21,8% · Mo: -% 153 6
język angielski poziom podstawowy (M) 154 96,5% 🏆 Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 100% 46 1 256 93,3% Me: 97% · σ: 9,0% · Mo: 97% 250 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 101 92,5% 🏆 Me: 95% · σ: 8,9% · Mo: 98% 28 1 238 85,3% Me: 88% · σ: 13,3% · Mo: 95% 224 9
język angielski ustny (M) 153 98,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 17 1 255 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 387 9
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 6 85,5% Me: 84,5% · σ: 5,3% · Mo: 82% 17 3 5 86,6% 🏆 Me: 88% · σ: 8,7% · Mo: 88% 12 1
język polski poziom podstawowy (M) 164 75,0% 🏆 Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 75% 142 2 258 66,6% Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 72% 696 6
język polski poziom rozszerzony (M) 45 89,4% 🏆 Me: 97% · σ: 16,7% · Mo: 100% 4 1 40 81,3% Me: 91% · σ: 24,8% · Mo: 100% 19 2
język polski ustny (M) 164 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 14 1 258 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 447 11
matematyka poziom podstawowy (M) 164 92,0% 🏆 Me: 96% · σ: 10,8% · Mo: 100% 28 1 258 84,6% Me: 90% · σ: 14,8% · Mo: 98% 141 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 75,3% 🏆 Me: 76% · σ: 13,9% · Mo: 74% 13 1 117 59,0% Me: 62% · σ: 19,0% · Mo: 66% 153 8
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 7 82,9% 🏆 Me: 82% · σ: 11,0% · Mo: 80% 10 1 20 62,7% Me: 59% · σ: 17,1% · Mo: 44% 177 10

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE wypada lepiej w 14, a V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W LUBLINIE Różnica
fizyka 74,3% 50,9% 23,4 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 82,9% 62,7% 20,2 pkt proc.
matematyka 75,3% 59,0% 16,2 pkt proc.
biologia 74,4% 59,5% 14,9 pkt proc.
chemia 73,1% 58,7% 14,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 56 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.